ឯកឧត្តម ឆាយ ឫទ្ធិសែន អញ្ជើញត្រួតពិនិត្យ វាយតម្លៃ និងដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាបណ្តោះអាសន្នស្ពានបេតុង ចំនួន ១កន្លែង ប្រវែង ៧៥ម៉ែត្រ និងស្ថាបនាផ្លូវក្រាលបេតុង ២២៩ ម៉ែត្រ។
២១ នាទីមុន ថ្ងៃទី១ ខែមេសា ២០២៥
រាជធានីភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ មិនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវ ម៉ាត់ ម៉ារ៉ា រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម ឆាយ ប្ញទ្ធិសែន រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួអអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងលោកជំទាវថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមការងារយេនឌរ័ព្រមក្រុមការងារបច្ចេកទេសយេនឌ័រ បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ និងលើកផែនការសកម្មភាពឆ្នាំ២០២៥ របស់ក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីស្ត្រី ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពុង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្នមន្ត្រីប្រចាំការ រដ្នមន្ត្រីទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណរដ្នមន្ត្រី តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហុ៍ន ម៉ាណែត នាយករដ្នមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅទីស្តីការគណៈរដ្នមន្ត្រី វិមានសន្តិភាព ដែលមានសមាសភាពចូលរួម ពីតំណាងក្រសួង ស្ថាបន័ ថ្នាក់ជាតិ និងថ្នាក់ក្រោមជាតិ សរុបចំនួន ៥០០នាក់។